Hakkımızda

İleri Dil Kursu 2002 yılında önce eğitimi paranın önüne koymaya kararlı üç kadın, Hazel Lomax Yücetürk, Jale Dalyan ve Debi Howe tarafından kuruldu. Onlar erhangi bir eğitim kurumunun, ilk hedefinin eğitim olması gerektiğine inanıyorlardı. Onlar kaliteli-nitelikli eğitim vermenin diğer eğitimciler, öğrenciler ve aynı şekilde aileler tarafınan fark edileceğine inanıyorlardı.

10 yıl sonra Debi, İleri Dil’de bu prensiple devam ediyor. Bu prensibin doğruluğu İleri Dil’de ulaşılan bu başarılı sonuçları gödükten sonra öğrenciler için kullanılan etüd sistemine %100 katılan kişilercede paylaşılıyor.

Biz İleri Dil’de her öğrencinin öğrenebileceğine sadece öğrenmeye harcanan zamanın bireyden bireye değişeceğine inanıyoruz. Biz her öğrencinin amacına yani yabancı bir dili bilme ve kullanmasına ulaşmasına yardım etmek için gerekli olan zaman ve çabayı sağlamaya gönüllüyüz.

Sınıflarımız, gramer ağırlıklıdır. Çünkü Türkiye’nin eğitim sistemi sınav ağırlıklı. Bu yüzden öğrencilerin Türk Eğitim Sisteminde parlamaları için yazı dili bir istek değil bir gerekliliktir. Gramerin yanında öğretilen her gramer konusunda pratik yapılır. Her sınıf bir Türk İngilizce öğretmeni ve bir “native” İngilizce öğretmeni tarafından eğitilir. Belirli bir yer ve seviyeden sonra sınıflarımızda hiç Türkçe konuşulmamaktadır. Böylelikle İngilizce telaffuz ve doğru kullanımı bizim çevrelenmiş “İngilizce” ortamında pratiğe dönüştürülmektedir.

Denenmiş ve kanıtlanmış olan bu sisteme, önümüzdeki on yıl ve daha sonrasında İleri Dil’de devam etmek bizim amacımızdır. Umarız bize katılmayı seçersiniz ve bu başarı sizinde başarınız olur.